Detoksykator SPA VITAL - FAQ - Często zadawane pytania

Jaka pora dnia jest najbardziej odpowiednia do wykonania zabiegu?

Zabieg można wykonać o dowolnej porze dnia, ale najlepiej 2 godziny po posiłku.

Po ilu zabiegach odczujemy wpływ kuracji?

Zależy to od indywidualnego stanu każdego organizmu. Osoby, u których szkodliwe substancje gromadzą się od dawna, potrzebują więcej czasu na ich pozbycie się. Wpływ kuracji ujawnia się stopniowo. Badania jednak potwierdzają, że już po 6-7 zabiegach pacjenci są coraz zdrowsi i pewni siebie, a ich organizm jest w coraz lepszym stanie.

Czy oprócz stóp możemy zanurzyć w wodzie także inne części ciała?

Każda część ciała może się stykać z wodą poza oczami, uszami, ustami i nosem. Nie trzeba jednak zanurzać w wodzie nic poza stopami, ponieważ, jak wykazały badania, to właśnie poprzez stopy organizm odprowadza szkodliwe substancje z całego ciała. Dodatkową zaletą moczenia właśnie stóp jest to, że w trakcie zabiegu możemy zajmować się też innymi rzeczami, np. czytaniem, oglądaniem telewizji czy rozmową.

Dlaczego powinniśmy nalewać ciepłą wodę, czy zimna woda też może być?

Zarówno zimna jak i ciepła woda odpowiada naszemu celowi. Ciepła woda przyspiesza jednak aktywizację jonów, aby proces oczyszczania był jak najbardziej efektywny. Poza tym przyjemniej jest trzymać nogi w ciepłej wodzie niż w zimnej.

Dlaczego niektórzy odczuwają lekkie mrowienie w trakcie zabiegu? Czy korzystanie z aparatu na dłuższą metę nie będzie szkodliwe dla skóry?

Prąd wytwarzany przez jonizator stymuluje skórę, czego jednak większość ludzi nie czuje. Czasami przemęczone i osłabione kobiety mogą odczuwać lekkie mrowienie, ale jest to normalne. Moc wytwarzanego przez jonizator prądu zawiera się całkowicie w granicach tolerancji skóry i została ustalona po przeprowadzeniu długich doświadczeń. Urządzenie w żaden sposób nie szkodzi skórze bez względu na to, jak długo z niego korzystamy.

Dlaczego trzeba wsypać do wody sól i czy zwykła sól kuchenna wystarczy?

Odrobina soli w wodzie przyspiesza reakcję jonów elektrycznych i dezynfekuje. Zarówno sól jodowana jak i zwykła sól nieoczyszczona zawierają substancje i zanieczyszczenia, które mogą hamować współdziałanie jonizatora i wody, przez co słabnie proces odtruwania. Dlatego też najlepiej jest używać soli oczyszczonej niejodowanej.

Dlaczego nie należy sypać zbyt dużo soli i co się stanie, jeśli zbyt dużo jej wsypiemy?

Zbyt wiele soli podnosi gęstość jonową wody. Nie wpływa to w żaden sposób na proces odtruwania, natomiast skróci żywotność jonizatora. Aparat ostrzeże nas w przypadku dużego przedawkowania soli.

Czy może się zdarzyć, że w trakcie zabiegu porazi nas prąd, gdy dotkniemy do jonizatora?

Nie ma żadnego ryzyka porażenia prądem. Możemy używać aparatu bez obawy, ponieważ posiada on specjalny mechanizm zabezpieczający. Jeżeli prąd jest silniejszy, niż być powinien, urządzenie samoczynnie się wyłącza.

Ile czasu można używać jonizatora?

W zasadzie żywotność jonizatora określona jest na ok. 45-50 zabiegów po 30 min. każdy. Po tej ilości jonizator należy wymienić. Na żywotność jonizatora w dużym stopniu wpływa jednak jakość wody, której używamy do zabiegów. Dlatego też jonizator może działać dłużej lub krócej. Urządzenie da nam znać, kiedy należy wymienić jonizator, aby proces oczyszczania naszego organizmu był jak najbardziej efektywny.

Czym można czyścić jonizator?

Aby optymalnie wykorzystać żywotność jonizatora, powinniśmy po każdym użyciu umyć go ciepłą wodą, używając do mycia gąbki lub miękkiej szczoteczki. Po umyciu zgodnie z instrukcją zanurzamy go w roztworze bezchlorkowego wybielacza na min. 5 minut. Co 8-10 zabiegów należy jonizator oczyścić za pomocą preparatu do usuwania kamienia lub octu, po czym dokładnie wypłukać.
Jeżeli po każdorazowym korzystaniu z jonizatora i umyciu go szczoteczką zamiast w roztwór wybielacza włożymy go na 20-30 minut do 10-procentowego octu, nie trzeba będzie jonizatora już dodatkowo odkamieniać (kąpiel w occie odkaża i odkamienia jednocześnie).

Czy zmieni się kolor wody, jeśli nie włożymy do niej nóg?

Woda ulegnie lekkiemu przebarwieniu, ponieważ zarówno woda, której używamy, jak i sól nie są 100-procentowo czyste i zawierają więcej lub mniej zanieczyszczeń.

Czy to prawda, że aparat oczyszcza organizm z toksyn i redukuje ilość tłuszczu?

Z pewnością bezwzględnie pomaga w odchudzaniu. Po zabiegu zauważymy, że na powierzchni wody pływa dużo substancji przypominającej tłuszcz. To właśnie nadmiar tłuszczu i wolne rodniki uwolnione przez jony ujemne - oczyszcza się krew i układ krążenia, a także uaktywnia działanie komórek i mięśni.

Czy podczas oczyszczania wydalane zostają również substancje odżywcze?

Jeżeli organizm potrzebuje substancji odżywczych, to jego organy natychmiast je wchłoną. Układ wydalniczy z pomocą aparatury oczyszczającej uwalnia tylko nadmiar tych substancji.
Jedynie kobiety w ciąży i w okresie karmienia oraz osoby po niedawno przebytej operacji nie powinny korzystać z urządzenia, gdyż wydalenie niewielkich ilości cukru i substancji odżywczych w trakcie detoksykacji może prowadzić do niedożywienia płodu lub zaburzenia wydzielania mleka u matek, a także hamowania gojenia się ran pooperacyjnych.

Podobno podczas zabiegu wyraźnie widać w wodzie wydalone toksyny, a korzystanie z urządzenia zdecydowanie łagodzi objawy cukrzycy i innych schorzeń. Czy to prawda?

Tak, to prawda. Można to sprawdzić, badając poziom cukru we krwi przed i po zabiegu. Jedna z osób, chora na cukrzycę, przed rozpoczęciem zabiegu miała cukier na poziomie 14,7, a po zabiegu poziom cukru spadł do 13,4. Badania kliniczne wykazują, że przy systematycznym stosowaniu aparatu redukuje się zdecydowanie poziom etanolu u pacjentów z otłuszczeniem wątroby, łagodnieją lub ustępują zupełnie objawy migreny, dobre rezultaty zanotowano również w leczeniu odparzeń palców stóp, likwidacji objawów kaca i innych.

Czy to prawda, że systematyczne korzystanie z urządzenia może zastąpić tradycyjne leczenie?

Nie!!! Urządzenie tylko pomaga usunąć z organizmu nagromadzone toksyny, dzięki czemu chroni nasze zdrowie, przeciwdziała chorobom i służy pielęgnacji urody. Nie zastępuje leczenia konwencjonalnego! Natomiast stosowanie kuracji razem z leczeniem farmakologicznym podnosi jego skuteczność. Tak samo ważne dla pacjenta są również takie czynniki, jak odpowiednia dieta, otoczenie i tryb życia, zmniejszenie spożycia alkoholu i papierosów, więcej ruchu, odpowiednia ilość snu i dobry nastrój.

Chcemy oczyścić organizm, aby zadbać o naszą urodę, skórę. Czy kuracja pomoże nam pozbyć się trądziku, piegów, worków pod oczami, zmarszczek?

Naturalnie. Dużo kobiet, zwłaszcza starszych, zadaje to pytanie. U sedna wszystkich wyżej wymienionych problemów leży nagromadzenie w organizmie substancji szkodliwych i zestarzałych komórek. Systematyczne oczyszczanie poprawia stan skóry i zaopatruje organizm w wiele jonów ujemnych, które zastępują jony dodatnie, tzw. wolne rodniki. W ten sposób dopomaga w odradzaniu się komórek, uelastycznia i wygładza skórę, która może uwolnić się od podanych objawów.

© Copyright 2008 | Projekt: SAND | Wykonanie: DRAZ